Enige jaren geleden zijn we in Budapest geweest en natuurlijk hebben we daar ook de Hongaarse goulash soep geprobeerd. Het restaurant beweerde de beste te hebben van heel Budapest, maar dat zeggen ze allemaal. Wat we kregen was een waterig soepje met twee flinke stukken vlees, die best taai waren, aardappels en paprika.
Dit najaar dacht ik dat ik dat zelf eens moest proberen om een goulash soep te maken in mijn Dutch Oven. Om het vlees gaar te krijgen, wilde ik het minimaal 6 uur laten sudderen. Dus op tijd beginnen met een vuurtje stoken. Heerlijk.
En eerlijk gezegd. Deze soep was niet waterig en vol van smaak. Het beetje wat er over was smaakte de tweede dag nog beter. Omdat het vuurtje nogal rookte, proefde je dat enigszins terug in de soep.
Het was ook de eerste keer dat ik brood op het open vuurtje wilde bakken. Het kan nog iets beter, maar het idee is er en dan gaan we het net zolang proberen dat het goed is.
In Frankrijk kon ik geen sukadelappen vinden. Maar wel Boeuf Bourgignon. Grotere stukken vlees als het soepvlees bij ons. Enigszins met wat adertjes, maar geen dikke zenen. Dus dat hebben we maar genomen.
Hoofdgerecht
2
Eenvoudig
30 min om te maken. 6 uur om te laten garen.
Wat heb je nodig
- 300 gr rundvlees
- 2 el bloem
- 1 ui
- 2 teentjes knoflook
- 1 wortel
- 2 paprika’s
- 300 gr aardappels
- 1 tl paprika poeder
- Cayenne peper naar smaak.
- 1 blik tomatenblokjes
- Olijfolie
- 1,5 liter bouillon
- 250 gr broodmix
Hoe maak je het
Ten eerste heb je een vuurtje buiten nodig. Dat kost even tijd.
Snij ondertussen de ui in kwart ringen, de wortel in stukjes en de knoflook zo fijn mogelijk. Het vlees heb ik ook in kleinere stukken gesneden. Bestrooi deze met bloem
Fruit de ui, knoflook en wortel aan in de Dutch oven waar je een flinke scheut olie in hebt gedaan. De ui zal glazig worden. Vervolgens mag het vlees erbij en bak je dit aan. De bloem wordt daardoor gaar.
Voeg nu de bouillon en de tomatenblokjes toe. Roer goed, zodat alle bloem is opgelost. Je hebt nu een heel waterig soepje, maar dat gaat nog veranderen als je het maar lang genoeg laat sudderen. Ik heb dit 6 uur laten pruttelen zonder deksel. Af en toe roer je dit door. En natuurlijk zorg je dat heel de tijd het vuurtje brand
Ongeveer 2 uur voor het eten, bereid je de broodmix, zodat het tijd heeft om te reizen. Na een uur is dat wel klaar en kun je ze uitrollen of kleine bolletjes van maken.
Schil ondertussen de aardappels en snij ze in wat grotere blokken. Je moet straks de aardappel nog wel herkennen. De paprika snij je in grove repen.
Een uur voor het eten, zorg je dat je het brood gaat bakken in het vuur
Een half uur voor het eten voeg je de aardappels en paprika toe aan de ondertussen gebonden soep. Als er te weinig vocht over is, voeg je nog wat toe.
Als het goed is, is alles dan op tijd gaar en heb je een mooie gebonden goulash soep, waarvan het vlees goed gaar is.
Hou het vuurtje nog lekker brandend en ga erom heen zitten om de soep op te eten. En vergeet daarbij niet een mooie volle rode wijn. Geniet er van.